5 דברים שחייבים לדעת לפני שמגישים תביעה קטנה!

5 דברים שחייבים לדעת לפני שמגישים תביעה קטנה!

אז מה בעצם חשוב לדעת לפני הגשת התיבה?

 

  1. ניתן לתבוע אדם אחר, עוסק או חברה תביעה קטנה עוסקת ברוב המקרים בנושאים כמו מתן שירותים או בנושאים צרכניים כאלו ואחרים. יחד עם זאת, קיימת אפשרות להגיש תביעות קטנות גם בנושאים אשר אינם בהכרח צרכניים כגון: תביעות לגבי אפליה או לשון הרע, תביעות נזיקיות פשוטות ועוד.. .
  2. סכום התביעה המקסימלי בתביעה קטנה עומד על 34,600 ₪ (נכון לשנת 2022) אדם פרטי או קבוצה של אנשים (אשר אינם חברה בע"מ או תאגיד) רשאים להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות על סכום מקסימאלי של 34,600 ₪. קיימת אפשרות להגיש עד 5 תביעות קטנות בשנה.
  3. ניתן לתבוע תביעה כספית או החזר כספי בגין ביטול עסקה מדובר במצב אשר לא מעט אנשים נתקלים בו ורבים מהם כלל לא מודעים, שהוא טומן בחובו עילה להגשת תביעה קטנה. כמובן, שעצם המודעות מהווה כצעד חשוב ומשמעותי, אשר יכול לסייע לכם בשמירה על זכויותיכם וקבלת המגיע לכם.
  4. מרגע הגשת התביעה ועד הזימון לדיון חולפים מס' חודשים יש להתכונן לכך שמרגע הגשת התביעה ועד מועד הדיון יכולים לחלוף מספר חודשים – ברוב המקרים, מדובר על פרק זמן של בין 5 ל-8 חודשים – כאשר, פרק הזמן תלוי בעומס של אותו בית משפט לתביעות קטנות בו הוגשה התביעה.
  5. פסק הדין מתקבל בד"כ ביום הדיון כאשר מדובר בנושא של תביעות קטנות, ברוב המקרים, השופט יציג את פסק הדין כבר ביום הדיון. יחד עם זאת, יהיו גם מקרים בהם פסק הדין ידחה – כאשר, לרוב הדחייה תהיה לפרק זמן קצר של עד 7 ימים מיום הגשת התביעה.
אם אתם נמצאים לפני הגשת תביעה קטנה ומבקשים לייעל ולפשט את הליך הגשת התביעה – עם מינימום של בירוקרטיה או קשיים בניסוח כתב התביעה,  דעו שהגעתם למקום המתאים! אנו ב"בול תביעה" נסייע לכם להגיש את כתב התביעה, בצורה פשוטה ומהירה ונגיש אותה עבורכם לבית המשפט לתביעות קטנות לקבלת פרטים נוספים על השירותים אותם אנו מספקים, מוזמנים ליצור עמנו קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן