בול תביעה

ייפוי כוח מתמשך

הבטיחו מראש מי ינהל את חייכם כשלא תוכלו לעשות זאת

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכל אדם בגיר על פי החוק (מעל גיל 18) למנות אדם אחר לקבל בשמו החלטות במידה ויגיע למצב שלא יוכל לקבל החלטות בשם עצמו. לדוג', אדם שסובל מפגיעה נפשית או ליקוי שכלי ולא יכול לדאוג לדברים בסיסיים כמו תשלום חשבונות, סידור מקום מגורים או אשפוז רפואי. בעצם כל עניין אישי, רכושי או רפואי.

תנאי הכרחי לביצוע ייפוי כוח מתמשך הוא שהאדם המבצע זאת נמצא בשלב שהוא בהכרה, מבין לחלוטין את משמעות הדבר ומסוגל בשלב זה לקבל החלטות עבור עצמו.

יפויי כוח הכרחי לבחור צעיר בן 23 כמו שלגבר בן 72 בגיל השלישי! החיים מלאי הפתעות, לא ניתן לדעת מה אורב בפינה ומה צופן לנו העתיד. תאונות ושינויים במצבנו הגופני והנפשי הם דבר שבשגרה וחשוב מאוד להסמיך מישהו שאנו סומכים עליו על מנת שיקבל בשמנו החלטות כשאנו לא מסוגלים לכך.

אדם יכול למנות מיופה כוח אחד או אפילו כמה (עד 3) ואף לדרג את משקלם, כלומר, מיופה כוח אחד שהוא מקבל ההחלטות הראשי והשני הוא מחליפו. את מי בדר"כ ממנים? בני זוג, אחים, ילדים, הורים וכל אדם שאתם סומכים עליו!

ניתן למנות מיופה כוח לעניין ספציפי, כלומר אותו אדם יכול לקבוע שמיופה הכוח ידאג לענייניו הרפואיים בלבד,  וזאת על ידי מתן הנחיות ברורות שיוחלטו מראש. לדוג' במצבים רפואיים "קלים" כגון קביעת בדיקות רפואיות, בחירת מוסד טיפולי ועד למצבים "קשים" בהם אדם הנמצא בהרדמה מלאה, נותן למיופה הכוח להחליט בשמו אם לנתחו או לא. כך גם בנושאים אחרים אשר יכולים לכלול ייפויי כוח מתמשך בענייני רכוש או עניינים אישיים של אותו אדם.

מי שיכול לבצע ייפוי כוח מתמשך הוא עורך דין אשר עבר הכשרה ייעודית והוסמך ע"י האפוטרופוס הכללי.

ניתן לבצע ייפוי כוח מתמשך דרך בול תביעה, אז אם העתיד שלכם חשוב לכם, צרו קשר עוד היום ונדאג שעורך דין מומחה יחזור אליכם לתיאום פגישה.

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן