בול תביעה

תבעו אותי – מה לעשות?

"אינך יכול לבחור את האירועים בחייך אך כן לבחור את ההתייחסות שלך אליהם" (זיג זגלר)

במידה ונתבעת עלייך להגיש תוך 30 יום כתב הגנה. כתב ההגנה יוגש בשלושה עותקים למזכירות בית המשפט. חשוב מאוד להגיב לכל סעיף אשר מופיע בכתב התביעה כנגדך ולעלות את טענותייך. יש לצרף לכתב ההגנה מסמכים רלוונטיים אשר תומכים בטיעונים המצוינים בו לרבות קבלות, תמונות, חוות דעת מומחה, עדים מטעמך אשר בכוונתם לבוא ולהעיד במועד הדיון ויתמכו בגרסתך וכו'.

במידה ולא יוגש כתב הגנה, בית המשפט עלול לפסוק לטובת התובע ("פסק דין בהיעדר כתב הגנה"). חשוב מאוד לא להתעלם מכתב התביעה ולהגיב על פי תקנות סדר הדין האזרחי. כמו כן, חשוב להגיע לדיון! אי הגעה לדיון וללא סיבה מוצדקת עלולה לגרור גם היא פסיקה לטובת התובע במעמד צד אחד. אי הגעה לבית המשפט ו/או אי הגשת כתב הגנה יכולה לעתים להתפרש בפני בית המשפט כמעשה מזלזל אשר יכול במקרים רבים להשפיע במתן פסק הדין.

זקוק לכתב הגנה? אנחנו איתך! יש למלא את הפרטים בטופס המקוון.

עלות הגשת כתב הגנה כנגד תביעה קטנה (עד 5 ימי עסקים) – 550 ש"ח

עלות הגשת כתב הגנה כנגד תביעה קטנה מהיום למחר – 950 ש"ח

תביעות נפוצות

במידה וקיבלת הודעה שיווקית ע"י בעל עסק המעודדת רכישת מוצר או הוצאת כספים בדרך כזו או אחרת ולא אישרת לאותו גוף לשלוח את ההודעה, יש לך אפשרות לתבוע פיצוי כספי עד 1000 ₪ לכל הודעה.

לחץ להגשת תביעה בגין הודעת ספאם >

במידה וחברת התעופה איבדה/גרמה נזק לרכוש אשר נמצא בתוך המזוודה או גרמה לאיחור בקבלת המזוודה כשנחתת ביעד, תוכל לתבוע החזר כספי בגין נזק ועוגמת הנפש שנגרמה לך ולמשפחתך. מומלץ לצרף את כל המסמכים התומכים לתביעה כגון קבלות קניה של רכוש (שאבד או שקנית בחו"ל), ביטוח (במידה ועשית) ואף אישור משטרה על כך שהמזוודה נגנבה.

לחץ להגשת תביעה בגין אובדן, השמדה , איחור או נזק למזוודה >

במידה ששוכר או משכיר מפר את אחד התנאים הרשומים בחוזה השכירות שנחתם ניתן להגיש תביעה קטנה בגין הפרת ההסכם. דירה אשר אינה ראויה למגורים, אי שקיפות בנוגע לדברים מהותיים בנוגע לדירה, אי תשלום דמי השכירות וכו'. חשוב לתעד כל ראיה לגבי כל סעיף שהופר. צילומים של פגם/ליקוי בדירה, חוזה שכירות, הוכחות לתשלום/קבלות ועוד'.

לחץ להגשת תביעה בגין הפרת חוזה שכירות >

במידה וחברת התעופה ביטלה את הטיסה או שהטיסה לא יצאה במועד עליו התחייבה, ניתן לתבוע פיצוי בגין החזר עלות כרטיס הטיסה ובגין עוגמת הנפש שנגרמה לכם. חשוב לצרף לתביעה כל מסמך המעיד על ביצוע העסקה וכל התקשרות שהייתה ביניכם לבין חברת התעופה. חשוב לציין כי לכל חברת תעופה בינלאומית יש נציגות בארץ ולכן ניתן לתבוע אותה בבית המשפט במדינת ישראל.

לחץ להגשת תביעה בגין טיסה שבוטלה/ איחרה >

במידה וקיבלתם שירות לקוי מטכנאי/אינסטלטור/נציג טלפוני או כל עסק המאופיין בנתינת שירות תוכלו לתבוע לקבלת פיצוי עבור החזר תשלום (במידה והעבודה לקויה) או לתבוע בגין עוגמת נפש או מידע לקוי שניתן ע"י נותן השירות. כמו כן, גם נותן השירות בעצמו יכול לתבוע במידה ולא קיבל תשלום עבור עבודה שביצע ולא זכה לתשלום.

לחץ להגשת תביעה בגין שירות לקוי  >

במידה ובעל עסק מאפשר ללקוחותיו לשלם בהקפה או בשוטף + ונוצר חוב אשר אינו משולם ע"י הלקוח, זכאי בעל העסק לתבוע את הלקוח בבית הדין לתביעות קטנות. אנו עדים להרבה מקרים של נתינת המחאות ללא כיסוי וביטול תשלומי אשראי והוראות קבע.

לחץ להגשת תביעה בגין חוב לקוח  >

במידה ופגעו לך ברכב תוכל לתבוע בבית המשפט לתביעות קטנות. עלייך להגיש מסמכים תומכים כגון חוות דעת של שמאי, הצעת מחיר ממוסך לתיקון הנזק, ראיות וצילומים של הרכב הפגוע. במידה ויש נזקים נוספים כגון פציעות גוף יש לצרף את המסמכים מבית החולים. מומלץ אף לצרף את העתק התלונה במשטרה (במידה ויש כזו).

לחץ להגשת תביעה בגין נזק לרכב  >

הזמנת מוצר דרך ספק והמוצר הגיע כאשר הוא פגום. ניתן לתבוע החזר בגין עלות המוצר וכן בגין עוגמת הנפש שנגרמה לך בעקבות ההתנהלות של בעל העסק. יש לצרף לתביעה את כל המסמכים/קבלות בנוגע לביצוע העסקה. כמו כן, כל התכתבות עם הספק יכולה לשמש כראיה בבית המשפט לתביעות קטנות. 

לחץ להגשת תביעה בגין  מוצר פגום >

בול תביעה
בול תביעה
צור קשר

טופס הגשת כתב הגנה Online

הגישו כתב הגנה עוד היום, זה באמת כ"כ פשוט, מהיר וקל!

טופס הגשת כתב הגנה
 • פרטי תיק התביעה
 • פרטי הנתבע והתובע
 • נימוקי הגנה
  • הגשת כתב הגנה
  בואו נתחיל זה קל ופשוט 4 שלבים והגשתם כתב הגנה

  פרטי תיק התביעה

  בחר/י את בית משפט בו הוגשה תביעה נגדך*
  דוגמה למספר תיק 12345-01-21
  חברות אשראי
  טופס הגשת כתב הגנה
  • פרטי תיק התביעה
  • פרטי הנתבע והתובע
  • נימוקי הגנה
   • הגשת כתב הגנה
   בואו נתחיל זה קל ופשוט 4 שלבים והגשתם כתב הגנה

   פרטי תיק התביעה

   בחר/י את בית משפט בו הוגשה תביעה נגדך*
   דוגמה למספר תיק 12345-01-21
   חברות אשראי
   דילוג לתוכן