בול תביעה

אימות חתימה על תצהיר

אימות חתימה הוא אישור ואימות על כך שהתצהיר אשר הכנתם נכון ואתם הם אילו החתומים עליו. (במידה ועליכם להכין תצהיר מנוסח ניתן לבצע זאת גם כן דרך שירותי בול תביעה ראה "הכנת תצהירים". המציאות הוכיחה לא פעם כי בני אדם עלולים לזייף בקלות מסמך, להשפיע באופן מניפולטיבי על אדם אחר ואף לכפות עליו לחתום על מסמך בניגוד לרצונו. על מנת למנוע זאת יש לאמת את נכונות המסמך ואת האדם החותם עליו אצל אדם המוסמך אשר קיבל את אישור בית המשפט כנאמנו. בין המוסמכים לאמת חתימה הם עורכי דין, נוטריונים ,שופטים, ראשי רשות מקומית וכן כל אדם אשר הוסמך ע"י שר המשפטים.

על מנת שהתצהיר יקבל תוקף סופי, על עורך הדין (או כל נאמן אחר מטעם בית המשפט) לחתום גם הוא וזאת לאחר שהזהיר את ממלא התצהיר כי עליו להצהיר דברי אמת ויהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק אם לא יעשה כן.
קיימים סוגים רבים של גופים הדורשים אימות חתימה כגון: בית משפט אליו מוגש תצהיר, הוצאה לפועל, ביטוח לאומי, עיריות ומועצות מקומיות. כמו כן הליכים משפטיים ופרוצדורליים של בתי עסק מסוימים ידרשו אימות חתימה במקרים של הליך אפוטרופסות, פתיחת חשבון בנק בחברה, הסכמי שותפות,
צוואות, הסכמי ממון, הסכמי גירושין ועוד'..

לעתים, בית המשפט יכול להורות על ביטול המסמך. במידה והמסמך לא ברור, לקוי מבחינת התוכן, בלתי מובן או שהליך החתימה בוצע שלא כדין הרי שהמסמך לא ייחשב כבעל תוקף מחייב. כמו כן, אם יימצא חשד על כך שהתבצע זיוף, מעשה נוכלות או רמאות אשר מנסה באופן מכוון להטעות את בית המשפט יבוטל תוקפו של המסמך. ולכן, חשוב מאוד לפנות לעורך דין אשר בקיא בחוק ובעל ניסיון באימות חתימה.
בול תביעה מספקת שירותי אימות חתימה במשרד, אונליין ובמקרים מיוחדים אף בבית הלקוח. עלות חתימה במשרד / און ליין תהיה בעלות 130 + ₪ מע"מ. עלות בבית הלקוח החל מ – 280 + ₪ מע"מ.

בעקבות משבר הקורונה ותקנות מיוחדות לשעת חירום החליטה ועדת האתיקה כי תאפשר את שירות אימות החתימה אונליין וזאת בכפוף לתנאים הבאים:
* אימות החתימה יוקלט ע"י עורך הדין
* קבלת אישור בדואר אלקטרוני על אימות של זהות הלקוח ממערכת ההזדהות הממשלתית של ממשל זמין.
* אמירה מפורשת וכתיבתה בתחתית התצהיר כי האימות התבצע בהיוועדות חזותית ונעשתה מרחוק.

אז אם גם אתם זקוקים לשירות מהיר ומקצועי של אימות חתימה פנו אלינו עוד היום. צוות בול תביעה עומד לשירותכם.

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן