בול תביעה

פתיחת חברה בע"מ

אם הגעתם לפה סימן שאתם רוצים לקפוץ מדרגה ולפתוח חברה. רבות דובר על היתרונות בפתיחת חברה בע"מ, ואילו כמה מהן:

חברה היא ישות עצמאית כך שאם ישנה תביעה – תובעים את החברה ולא אתכם באופן אישי (אלא אם כן ביצעתם עבירה פלילית). תוכלו לעשות מה שתרצו עם הכסף! להשאיר בחברה, למשוך כרווח/כשכר, להשקיע, תוכלו למכור אותה וכו'.

אהה, ואתם חייבים להיות מעל גיל 18, ללא מגבלות כלשהן כמו הליכי פשיטת רגל או איחוד תיקים בהוצאה לפועל.

זו עובדה, כבעלי חברה תעשו רושם של עסק יציב ובעל מוניטין. אז איך מתחילים?

השלבים בפתיחת חברה

לאחר שבחרתם שם לחברה (חשוב שתבדקו שהשם לא תפוס) יש לנסח תקנון שבעצם מפרט על מטרות החברה ואת ההסכם שלה עם בעלי המניות. מומלץ להתייעץ איתנו גם בנוגע לכתיבת תקנון לחברה.

רבים המקרים בהם חברות נתבעו מאחר ולא היה להם תקנון ברור. לבסוף, יש למנות דירקטוריון שיקבע את מדיניות החברה, את האסטרטגיה השיווקית שלה ואת אופן הניהול. אם נמשיל זאת לעולם הספנות הרי שהדירקטוריון הוא רב החובל שאחראי להשיט את הספינה לחוף מבטחים.

המסמכים שצריך להכין

ראשית נציין, כי כל המסמכים צריכים להיות מאושרים וחתומים ע"י עורך דין. המסמכים הנדרשים על מנת לפתוח חברה ולרשום אותה ברשם החברות הם:

  • טופס בקשה לרישום חברה
  • הצהרה של בעלי המניות וחלוקתן (מומלץ להסדיר מראש את מערכת היחסים והחלוקה של בעלי המניות ע"י הסכם מייסדים).
  • הצהרת דירקטורים
  • תקנון

בחירת שם לחברה

יש לבחור שם לחברה שאינו קיים ורשום ברשם החברות. מומלץ לחשוב על מס' שמות חלופיים מאחר ויכול להיות שאחד מהשמות עליהם חשבתם תפוס.

משך זמן התהליך

התהליך אורך מס' ימים. אנו מציעים לעשות את התהליך בליווי עורך דין מומחה בתחום. רבים מפרסמים – פתיחת חברה בתוך יום יומיים ואפילו כמה שעות. אל תתפתו לתהליך קצר שמעגל פינות.

תעשו את זה נכון! על מנת לעשות את זה נכון יש ליצור עימנו קשר, נקיים שיחה מקדימה טלפונית ולאחריה כל שנותר הוא להגיע לפגישה קצרה במהלכה נכין ונחתים אתכם על כל המסמכים הנדרשים לרישום חברה.

אז אם אתם רוצים לפתוח חברה, צרו איתנו קשר, לבול תביעה עורכי דין מיומנים שילוו אתכם בתהליך פתיחת החברה החדשה שלכם!

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן