תתבע אבל אל תגזים בסכום התביעה

תתבע אבל אל תגזים

תתבע.. אבל אל תגזים בסכום התביעה

 
לפני שמגישים תביעה קטנה, יש לקחת בחשבון שגובה הסכום אותו תובעים, יכול להשפיע במידה רבה על סיכויי ההצלחה במשפט. לא מעט אנשים, בוחרים לתבוע סכום שהינו גבוה משמעותית מהסכום אשר מגיע להם (ולמעשה, גם מהסכום שהם עצמם חושבים שמגיע להם) – אותם אנשים, פועלים מתוך מחשבה שבמידה והשופט יגיע למסקנה שמדובר בסכום שהינו גבוה מיד, הוא יפסוק על סכום נמוך יותר. אבל, מה שאותם אנשים לא יודעים, זה שמדובר בטעות ואפילו בטעות גדולה – מכיוון שהשופט יכול לתפוס את התובעים כחמדנים ולראות את הדרישה המוגזמת בעין לא טובה (מה שישפיע על סיכויי ההצלחה).

סיפור מקרה

זוג אשר התארח בבית מלון ונאלץ להתמודד עם סוג של "סיוט" בצורה של חדרים מלוכלכים, אוכל לא טרי בחדר האוכל, יחס לא נעים מצד העובדים, מעליות מקולקלות, רעש מהמסדרונות ועוד.. אין ספק שמדובר בעוול, בכל זאת, אותו הזוג, שילם ממיטב כספו בכדי ליהנות ולהתפנק ובמקום, הוא נאלץ להתמודד עם ה"סיוט" ולכן, קיימת כאן הצדקה להגשת תביעה קטנה. יחד עם זאת, במידה והזוג יחליט לתבוע את המלון בסכום גבוה במיוחד לדוגמא, 30,000 ₪, כאשר, עלות החופשה הייתה 7000 ₪,  דבר זה עלול להוביל למצב בו השופט לא יזהה כל היגיון בסכום אותו בני הזוג תובעים. במקרה כזה, גובה סכום התביעה אמור להיות נמוך משמעותית.

אז איך לקבוע את סכום התביעה?

ההמלצה היא כאמור, להשקיע קצת זמן ומחשבה בתכנון סכום התביעה. יש לקחת בחשבון מהו גובה הנזק אשר נגרם בפועל – לדוגמא, אם הזוג נפש במלון 4 ימים ורק היומיים הראשונים היוו כסיוט, אז כדאי לחשב את גובה הנזק כחלק היחסי של החופשה (למשל חצי מגובה עלות החופשה). בשלב הבא, יש להוסיף גם הוצאות כספיות נלוות כמו: עלות טיפול רפואי כתוצאה מאכילת האוכל המקולקל בחדר האוכל, הוצאות מיוחדות (לדוגמא, אם הזוג נאלץ לאכול ארוחת ערב במסעדה, למרות ששילם על ארוחת ערב במלון, שוב כתוצאה מאוכל שאינו ראוי למאכל). עוגמת נפש כתוצאה מיחס מזלזל של צוות המלון וכיוצא בזה – כל פרמטר שכזה יתומחר בסכום כסף הגיוני ולאחר מכן, תוכלו לבצע את החישוב להגיע לסכום הכולל של התביעה. לסיכום, בהליך הגשת תביעה קטנה, חשוב מאוד להשקיע זמן ומחשבה בקביעת סכום התביעה ולדאוג שהסכום יהיה רלוונטי ותואם את היקף הנזק אשר נגרם לתובעים. הגשת תביעה על סכום כספי הוגן, יכולה לסייע במידה רבה בהצלחת התביעה. במידה ואתם מוצאים את עצמכם מתקשים בהגשת תביעה קטנה אנחנו ב"בול תביעה" זמינים על מנת לסייע לכם. מוזמנים להיכנס לטופס האונליין שלנו ולהגיש תביעה קטנה בקלות ובמהירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן