הגשת תביעה קטנה – מפסיקים להיות פראיירים

הגשת תביעה קטנה - מפסיקים להיות פראיירים
כל אחד מאיתנו, משלם מדי חודש סכומי כסף בסכומים לא מבוטלים, עבור שירותיהם של ספקים שונים, ביטוחים ומוצרים כאלו ואחרים – כאשר, חלק מהשירותים חיוניים יותר, וחלק מהווים תוצר של פיתוי מאנשי מכירות ממולחים. לעיתים, ההוצאות הן כה רבות, שאנשים רבים פשוט מוותרים על ביצוע מעקב אחריהן – ומה שעלול  לקרות, זה שרק בדיעבד, הם עתידים לגלות שחלק מהספקים גבו מהם סכומי כסף גבוהים יותר ממה שהם היו צריכים. רבים מהאנשים אשר יגלו שהם חויבו בסכומי כסף גבוהים, ינקטו בפעולה. הם יצרו קשר עם אותם ספקים דרך המייל או בשיחה טלפונית ויידרשו את המגיע להם. יחד עם זאת, במידה והם יקבלו התנגדות להחזרת הכסף בגלל אמתלה כזאת או אחרת (שלא בהכרח תראה להם מובנת או מוצדקת) או שההחזר הכספי יתעכב במידה רבה, בשלב כזה או אחר הם יתייאשו, ירימו ידיים ויוותרו על ההחזר המגיע להם. חשוב שתזכרו, שגם אם גיליתם שחויבתם בסכום הגבוה בשקלים בודדים מהסכום שנקבע מולכם במעמד העסקה, לאחר מספר שנים, הסכום שיצטבר יכול להגיע למאות שקלים. מעבר לכך, העובדות מראות, שלא מעט אנשים חויבו גם בסכומים חודשיים הגבוהים בעשרות שקלים ובמאות שקלים מהסכום שנקבע מולם – שלא נדבר על עסקאות גדולות יותר, בהן הסכומים יכולים להגיע לאלפי שקלים.

סיפור מקרה לדוגמא

בחור הגיע לעמדת שירות של חברת סלולר, בעקבות מבצע אטרקטיבי, המאפשר רכישת טלפון חדש, בעלות של 15 ₪ לחודש בלבד, למשך 4 שנים. הבחור חתם על תקציר עסקה, קיבל את המכשיר והתחיל להשתמש בו. אחרי מספר חודשים, הבחור גילה שבפועל, הוא מחויב על סכום של 64 ₪ לחודש – כאשר, בנוסף ל-15 ₪ על המכשיר, הוא גם משלם עוד 49 ₪ על תוכנית לשיחות וגלישה סלולרית – שהוא כלל לא ידע שיש לו ולכן, הוא שילם גם במקביל על תוכנית נוספת. הוא פונה לחברה על מנת לקבל זיכוי, אך החברה מסרבת וממשיכה לחייב אותו על 64 ₪ לחודש.

מה הבחור יכול לעשות?

באפשרותו של הבחור, להיכנע לחברה, להרים ידיים ולשלם את סכום הכסף, למרות שזה לא לרוחו והתוכנית כלל לא עונה צרכיו. פעולה נוספת בה הוא יכול לנקוט, הוא להגיש תביעה קטנה לבית משפט לתביעות קטנות. מאוד יכול להיות שהשופט יגיע למסקנה, כי הפרטים לגבי אותה התוכנית, לא היו כתובים בתקציב העסקה אותה הבחור קיבל במעמד ההצטרפות לעסקה ויפסוק על החברה להחזיר לו את הכסף שגבתה ולפצות אותו על סכום כסף מסוים.

ומהי המסקנה?

חברות אשר מספקות שירותים שונים, מקבלות מאות ואלפי שיחות מדי יום למוקדים. חלק מהמקרים אכן מטופלים לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות, אבל לא מעט פניות, לא מתקבלות או מטופלות בצורה הנכונה. מכיוון שיוקר המחיה בישראל הוא גבוה במיוחד וגם מי שיכול להרשות לעצמו, לא ירצה "לתרום" את כספו לספקיות – אשר מרוויחות סכומי כסף עצומים, חשוב לא לוותר, לא להתפשר ולא להיות פראיירים. והדרך הטובה ביותר להשגת המטרה היא פשוטה והיא עוברת בהגשת תביעה קטנה לאחד מאותם בתי משפט לתביעות קטנות. אם גם אתם רוצים להגיש תביעה קטנה ולעשות זאת בקלות ובמהירות, תשמחו לגלות שאנחנו, ב"בול תביעה" זמינים לסייע לכם ולקצר עבורכם את התהליכים בדרך לקבלת הפיצויים. מוזמנים ליצור עמנו קשר כבר היום ולקבל את כל הפרטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נפגעת בתאונת דרכים? פנה אלינו
משרד עורכי דין ג'יני זיו

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן