גישור בתביעות קטנות – כל היתרונות

גישור, למה זה טוב?

הגשתם תביעה לבית משפט לתביעות קטנות? עליכם להיות מודעים לעובדה כי קיים סיכוי מסוים שתקבלו פנייה ממזכירות בית המשפט, אשר במקביל תפנה גם אל הצד הנתבע, – במטרה לנסות ולגרום לכם לפתור את המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט –  וזאת באמצעות הליך גישור. המטרה של הליך הגישור היא לאפשר לכם לנסות ולפתור את המחלוקת ללא התערבות שופט. אם אתם תוהים מה מצב זה אומר מבחינתכם, דעו שגישור יכול לטמון בחובו לא מעט יתרונות ובין היתר:
  • קיימים לא מעט מצבים בהם בעקבות סיבות כמו כעס או אגו, הצדדים בוחרים לדבוק בעמדתם מבלי אפילו לנסות ולהגיע להידברות. ברגע שהיוזמה ליצירת ההידברות מגיעה מטעמו של בית המשפט לתביעות קטנות, קיים סיכוי שהצדדים יתרככו, ידברו ואף יצליחו להגיע לעמק השווה.
  • המטרה של בית משפט לתביעות קטנות היא לנסות ולהוריד מעצמו עומסים – בכדי "לסבר את האוזן" הנתונים מראים שבכל שנה מוגשים לבתי משפט לתביעות קטנות בישראל, למעלה מ-50,000 תביעות – וכמות התביעות המוגשת בכל שנה נמצאת במגמת עלייה מתמדת.. כך שבמידה והמחלוקת בין הצדדים נפתרת בהליך גישור, בית המשפט למעשה מקל על עצמו ומפחית את העומס.
  • למרות שבית משפט לתביעות קטנות נבדל בלא מעט פרמטרים מבית משפט "סטנדרטי", הוא עדיין מצריך עמידה בסיטואציה פחות נעימה, של הגעה לבית משפט והתייצבות בפני שופט וכידוע, רוב האנשים ישמחו לוותר על סיטואציות מהסוג הזה. הליך גישור לעומת זאת הוא הליך הרבה פחות רשמי והרבה יותר נעים – וכאמור, הוא יכול למנוע את הצורך מלהתייצב בבית משפט.
  • חשוב שתהיו מודעים לעובדה שאתם ממש לא חייבים להסכים להליך הגישור – במידה ואחד מהצדדים מסרב להליך הגישור התיק עובר לבית משפט לתביעות קטנות.
  • גם במקרה בו החלטתם לגשת להליך הגישור ולא הצלחתם להגיע להסכמות, התיק עובר לבית משפט לתביעות קטנות – כך שאין לכם באמת מה להפסיד.
אנו ב"בול תביעה" חושבים שזה חכם ונכון לתת סיכוי להליך הגישור. כידוע, תמיד חשוב לשמוע מה יש לצד השני להגיד וכמובן, גם להשמיע לו את הצד שלכם. ומי יודע.. אולי תצליחו לקבל את מה שאתם חושבים שמגיע לכם בשיח חיובי ובאווירה טובה. מעוניינים להגיש תביעה קטנה? אנחנו ב"בול תביעה" כאן בכדי לסייע לכם בכל שלבי התהליך – מוזמנים ליצור קשר ולעשות צעד ראשון בדרך לקבלת הפיצוי המגיע לכם. בול תביעה – תעשו את זה נכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן