תבעו אותי בתביעה קטנה – מה עושים עכשיו?

תבעו אותי מה לעשות

תביעות קטנות – תבעו אתכם? כל מה שעליכם לעשות!

 
הרגע הזה בו אתם מגלים שתבעו אתכם, יכול להיות מאוד מלחיץ, בעיקר אם אתם לא מצפים לו או מוכנים לקראתו והוא כמו "נוחת" עליכם משום מקום. ובכן, אם הגישו נגדכם תביעה קטנה, חשוב שקודם כל תיקחו אוויר ותירגעו, ולאחר מכן, תתחילו לפעול על מנת להוכיח את חפותכם ולדאוג לאינטרסים שלכם.

תביעות קטנות – חשיבות ההגשה של כתב הגנה

ראשית כל, מרגע קבלת כתב התביעה, יש לכם 30 יום להגיש כתב הגנה – וההמלצה היא להשקיע בניסוחו וזאת, אחרי שקראתם בצורה מעמיקה את כתב התביעה. חשוב מאוד שתקפידו להגיב על כל אחד מהסעיפים אשר מופיעים בכתב התביעה ותדאגו להעלות את הטענות שלכם לגבי כל אחד מהם. יש להקפיד ולצרף לכתב ההגנה את כל אותם מסמכים רלוונטיים, אשר יכולים לתמוך בטיעונים אותם אתם מציגים – כאשר, המסמכים יכולים להיות: תמונות, קבלות, חוות דעת ואפילו עדים אשר יכולים לתמוך באותן טענות אשר הוצגו על ידכם. את כתב ההגנה יש להגיש ב-3 עותקים לבית המשפט – חשוב להיות מודעים לעובדה, שבמידה ולא תגישו כתב הגנה, בית המשפט עלול לפסוק לטובת התובע!

הגשת תביעה כנגד

ישנם מקרים בהם הנתבעים בתביעות קטנות, יחושו שדווקא הם אלו אשר נפגעו או שנגרם להם נזק מהתובע. במקרים כאלו, קיימת האפשרות לתבוע בחזרה – מה שצריך לעשות, זה להגיש את כתב ההגנה ולצרף לו גם את התביעה כנגד. שימו לב, אילו שני הליכים שונים הדורשים מילוי טופס שונה, האחד, "כתב הגנה" והשני "תביעה שכנגד בתביעה קטנה". כתב התביעה שכנגד הוא כתב תביעה לכל דבר ועניין ודורש בתשלום אגרה. מוזמנים לקרוא יותר על תביעה שכנגד במאמר הבא.

הגעה לדיון

גם אם אתם חשים שאין כל הצדקה מאחורי אותה תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, עדיין, קיימת חשיבות גבוהה שתקפידו להגיע לדיון. חשוב לזכור, כי אי הגעה לדיון עלולה לגרור מצב בו הפסיקה תהיה לטובת התובע – וזאת, במעמד צד אחד. במידה ואתם יודעים מראש שלא תוכלו להגיע לדיון במועד שנקבע יש לפנות מוקדם ככל הניתן למזכירות בית המשפט ולבקש לדחות את מועד הדיון. כמובן שאין להסתפק רק בבקשה, יש לוודא שאכן אושרה. לסיכום, גם אם אתם חושבים שאין כל הצדקה או סיבה שיתבעו אתכם בבית משפט לתביעות קטנות, אם תבעו אתכם, קיימת חשיבות גבוהה שתעשו מה שנדרש ממכם. הגשת כתב הגנה והתייצבות לדין במועד אשר יקבע – יש לקחת בחשבון, כי אם תזלזלו או לא תמלאו את הנדרש ממכם, בית המשפט לתביעות קטנות יכול לתפוס את ההתנהגות הזאת כזלזול מצידכם, מה שישפיע על פסק הדין. אם אתם זקוקים לעזרה, תשמחו לגלות שאנחנו ב"בול תביעה" מהווים ככתובת הנכונה עבור אותה המטרה. בול תביעה – תעשו את זה נכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן