מה קורה אם לא מתייצבים למשפט בבית משפט לתביעות קטנות

מה קורה אם לא מתייצבים למשפט בבית משפט לתביעות קטנות?

מה קורה אם לא מתייצבים למשפט בבית משפט לתביעות קטנות?

בין אם הגשתם תביעה לבית משפט לתביעות קטנות ובין אם הוגשה כנגדכם תביעה, קחו בחשבון שתזומנו לדיון בתוך מספר חודשים. אם אתם מתלבטים אם להגיע או שוקלים "להבריז" קחו בחשבון, שאתם חושפים את עצמכם להשלכות אשר עלולות לפגוע בכם. אז בכדי שתוכלו לקבל החלטה שקולה ונבונה לגבי ההגעה לדיון, להלן מספר נקודות שחשוב שתהיו מודעים אליהן:
  • במקרה בו שני הצדדים לא יגיעו לדיון אשר נקבע בבית המשפט לתביעות קטנות, התביעה תמחק. במקרה שכזה, קיימת אפשרות להגיש את התביעה פעם נוספת.
  • במידה ורק התובע מגיע לדיון, בית המשפט יכול לפסוק לטובת התובע ותוך הסתמכות על כתב התביעה בלבד – מבלי לשמוע את טענות ההגנה.
  • במידה ורק הנתבע מגיע לדיון, בית המשפט ידחה את התביעה ולא תהיה אפשרות להגיש אותה פעם נוספת.

דברים נוספים שחשוב להיות מודעים אליהם

  • במקרה בו אחד הצדדים אשר לא הגיע לדיון, מעוניין לבטל את פסק הדין שהתקבל, הוא יוכל להגיש בקשה מסודרת, תוך 30 יום ולהסביר מדוע לדעתו יש לבטל את פסק הדין. עליו לצרף תצהיר אשר תומך בעובדות אשר צוינו בבקשה ולהגישה. יש לקחת בחשבון כי קיים סיכוי כי בית המשפט אכן יקבל את הבקשה ויקבע מועד חדש לאותו דיון – יחד עם זאת, בכדי שהבקשה אכן תתקבל, על המבקש להציג הסבר אמין לגבי הסיבה בגינה הוא לא התייצב בבית המשפט, במועד הראשוני אשר נקבע. ישנו גם סיכוי לא קטן, כי בית המשפט לתביעות קטנות יחליט לדחות את הבקשה.
  • במקרה שהתאריך בו נקבע הדיון הינו בעייתי בעבורכם, קיימת אפשרות לשנות אותו וזאת, באמצעות מילוי של טופס ייעודי בשם "טופס בקשה לשינוי מועד".
ככלל, ההמלצה היא להימנע מלקחת סיכונים מיותרים, ולהגיע לדיון במועד אשר נקבע. יש לקחת בחשבון שבמידה ולא תגיעו, דבר זה ייתפס בצורה שלילית על ידי בית המשפט. אם נגרם גם לכם עוול ואתם מעוניינים לעמוד על זכויותיכם ולהגיש תביעה קטנה – צרו קשר עוד היום עם "בול תביעה" ואנו נסייע לכם במשימה! בול תביעה – תעשו את זה נכון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן