חשיבותם של פרטים בהגשת תביעה קטנה

חשיבותם של פרטים בהגשת תביעה קטנה
אז החלטתם להגיש תביעה קטנה, והבנתם שבסך הכול מדובר בתהליך פשוט – אתם אמורים למלא את כל הפרטים בטופס ייעודי, לציין את סוג הפגיעה ואת היקף הנזק אשר נגרם. אבל פתאום.. סעיף אחד, שאולי נראה לכם מינורי בחשיבותו, ומצריך למלא את פרטיו של הנתבע, תוקע לכם את כל התהליך. כי מאיפה אתם בכלל אמורים לדעת היכן הנתבע גר? ולמה הסעיף הזה מקבל חשיבות בכלל? אולי תיזכרו שפעם שמעתם שהוא גר בחולון אבל רגע.. הוא לא עבר דירה לפני שנה? אז יכול להיות שעכשיו הוא גר בראשון לציון בכלל.. אבל זה שהוא גר בראשון, בעצם לא נותן לכם כלום, כי הרי מדובר בעיר גדולה.. בשלב זה בערך, גם תעלה השאלה: מה עושים עכשיו?? ובכן, לפני שנבין מהיכן ניתן להשיג את הכתובת של הנתבע, נענה על השאלה למה חשוב להזין בכלל את אותה הכתובת? ולמעשה, למלא גם את שאר הסעיפים בטופס התביעה – כן.. גם את אלו שאתם לא מצליחים להבין את חשיבותם.

הנתבע אמור לקבל הודעה על התביעה

אם נחזור רגע לחשיבות הכתובת של הנתבע, אתם צריכים לדעת, כי ברגע שאתם מגישים תביעה קטנה לבית משפט לתביעות קטנות, הצעד הראשון אשר יתבצע ע"י בית המשפט, הוא שליחה של כתב התביעה לנתבע – אשר אמור להיות מודע לתביעה ובנוסף, גם על הזכות שלו להגיש כתב הגנה בתוך 30 יום. עכשיו, אם לא תרשמו את כתובת הנתבע המדויקת והמעודכנת, הנתבע לא יקבל את כתב התביעה – לעובדי בית המשפט, אין את הזמן או היכולת להתחיל ולאתר כתובות של נתבעים והפעולות מבוצעות בצורה אוטומטית. ומיותר אולי לציין שאם הנתבע לא יקבל את כתב התביעה, אתם לא תוכלו להמשיך בהליך התביעה.

אז מה ניתן לעשות?

ובכן, תוכלו לנסות לערוך בירורים דרך מכרים משותפים או אפילו להיעזר ברשת האינטרנט לצורך המטרה. אבל אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם זמן וגם להיות בטוחים שיש לכם את הכתובת הנכונה, תשמחו לגלות כי שירות האוכלוסין וההגירה, מאפשר הגשת בקשה לאיתור של מען מסוים – השירות כרוך בעלות סמלית של 20 ₪ בלבד. באפשרותכם להזמין את השירות דרך האינטרנט, כאשר, כל שתדרשו לעשות, זה למלא מספר פרטים לגבי הנתבע וכל המידע ישלח אליכם. את הבקשה תוכלו להגיש בקישור הבא – לחצו כאן אם אתם תובעים חברה בע"מ תוכלו לגלות פרטים אודותיה כמו מס' ח.פ וכתובת דרך אתר רשות התאגידים של משרד המשפטים בקישור הבא – לחצו כאן אז אחרי שתקבלו את התשובה ותדעו היכן הנתבע גר, תוכלו להשלים את הליך הגשת תביעה קטנה אותו התחלתם, בדרך, להשגת הצדק המגיע לכם. כמובן, לצד הכתובת, גם לשאר הפרטים שמבקשים ממכם למלא בכתב התביעה יש חשיבות והשפעה על התהליך, לכן, חשוב לא להקל ראש ולהשקיע את הזמן ולערוך את כל הבירורים הנדרשים, על מנת שכתב התביעה יוגש בצורה הנכונה. וכמובן, אנחנו ב"בול תביעה" כאן בעבורכם וזמינים לסייע לכם בקידום ובזירוז תהליכים – מוזמנים ליצור קשר לפרטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן