זכית בתביעה קטנה אבל הנתבע מסרב לשלם  – מה עליך לעשות?

זכית בתביעה קטנה אבל הנתבע מסרב לשלם – מה עליך לעשות?
הגשתם תביעה קטנה והשופט פסק לטובתכם וקבע שהצד הנתבע ישלם לכם פיצוי כספי. אין ספק שמדובר במצב אופטימאלי מבחינתכם, כי למעשה הצדק הושג – ואתם חוזרים הביתה מבית המשפט כשאתם שבעי רצון. אבל.. כאשר מגיע מועד תשלום הפיצוי אשר נקבע ע"י השופט, אתם מגלים לדאבונכם כי אולי תחושת שביעות הרצון שלכם הייתה מוקדמת מדי.. מכיוון שהצד השני אינו מוכן לשלם לכם. אז עולה השאלה: מה עושים במצב כזה? והתשובה היא שראשית כל עליכם לקחת נשימה עמוקה ולהירגע. ישראל היא מדינת חוק והצד אשר לא משלם את הפיצוי אשר נקבע עובר למעשה על החוק. הגוף מטעם המדינה אשר אמור לדאוג לכם במקרה הזה, הוא הלשכה להוצאה לפועל. מדובר בזרוע של רשות האכיפה והגבייה, אשר תפקידה הוא לוודא שכל מי שחייב כסף כתוצאה מפסק דין – גם ישלם אותו בפועל. לרשות הלשכה להוצאה לפועל עומדים לא מעט אמצעים אשר ייעודם להקשות על חייהם של אלו אשר אינם מוכנים לשלם – ובצורה כזו, להשיג את המטרה בגינה הם הוכנסו לתמונה.

שלבי הפעולה

  • אם הגיע מועד התשלום אשר נקבע על ידי השופט והנתבע לא שילם לכם את חובו. עליכם לגשת להוצאה לפועל ולמלא טופס ייעודי בשם "בקשה לביצוע". יש לשלם את האגרה המבוקשת ולאחר מכן לקבל מספר תיק הוצאה לפועל.
  • בשלב הבא, לשכת הוצאה לפועל שולחת מכתב מטעמה אל הנתבע, אשר מורה לו לשלם את החוב ומתריע שבמידה ולא יעשה כן יינקטו כנגדו הליכים.
  • במידה ובשלב זה, הנתבע עדיין מסרב לשלם, הלשכה להוצאה לפועל יכולה להתחיל ולנקוט באותם הליכים בפועל.

מה מצפה לחייב?

 
  • ראשית כל, לשכת הוצאה לפועל רשאית לעקל נכסים אותם החייב מחזיק בבעלותו ולמכור אותם.
  • הלשכה רשאית להיכנס לחשבון הבנק של החייב ובמידה ויש כסף בחשבון, היא יכולה לקחת אותו ולהשתמש בו לטובת פירעון החוב.
  • הלשכה יכולה לעקל לחייב את המשכורות החודשיות, להגביל את חשבון הבנק ואת כרטיסי האשראי שלו.
  • הלשכה יכולה למנוע ממנו החזקה של רישיון נהיגה ולעכב יציאה מהארץ.
  • כל יום אשר עובר מבלי שהחייב משלם את חובו גורם לתפיחה נוספת של החוב ולצבירת ריבית.
  • בנוסף, במקרים מסוימים ניתן גם לעצור את החייב ואף לאסור אותו.
בקיצור, ניתן לסמוך על הלשכה להוצאה לפועל שהיא יודעת מה לעשות ובאלו פעולות לנקוט על מנת לגרום לחייב לשלם את חובו. אז אם תבעתם בבית משפט לתביעות קטנות ונקבע לטובתכם פיצוי כספי, אין שום סיבה שתוותרו על מה שמגיע לכם. זקוקים לעזרה בהגשת תביעה קטנה? דעו שאתם נמצאים בכתובת הנכונה – צרו קשר עם בול תביעה – הגשת תביעה קטנה בקלות ובמהירות .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן