זימון עדים לחיזוק התביעה שלי – תביעה קטנה

באופן כללי, הליך הגשת תביעה קטנה אינו מהווה הליך מורכב – כאשר, כל מה שצריך לעשות, זה להקפיד לבצע אותו בצורה הנדרשת. יחד עם זאת, גם בהליך לכאורה פשוט זה, יכולים לצוץ אתגרים שונים ואחד מהם, הוא הצורך להוכיח את הנזק אשר נגרם לכם – כאשר, ישנם מקרים שהדרך היחידה להוכחה, עוברת בזימון של עדים. כך לדוגמא, פגעו לכם ברכב שעה שהוא חנה בחנייה ואחד השכנים היה עד לפגיעה, באפשרותכם לזמן אותו לבית המשפט לתביעות קטנות, על מנת שיעיד לטובתכם.

זימון עד –  איך זה עובד?

כאשר אתם מגישים את התביעה, יש לכם אפשרות לציין בכתב התביעה מי הם העדים אותם תרצו לזמן לדיון. במידה ומסיבה כזאת או אחרת, אתם חוששים כי העד לא יתייצב למשפט, תוכלו לבקש מבית המשפט לחייב אותו בכך.

סוגי העדים האופציונאליים

קיימים מספר סוגי עדים אותם תוכלו לזמן לבית משפט לתביעות קטנות ובין היתר:
  • עד מטעמכם – עד שהינו מקורב אליכם. מדובר בעד אשר נתפס ע"י בית המשפט כפחות אמין. יחד עם זאת, תוכלו להיות רגועים שהוא יגיע למשפט ויעיד לטובתכם.
  • עד אובייקטיבי – עד שאין לכם היכרות מקדימה עמו. מכיוון שבמקרה הזה, אינכם יכולים להבטיח באמת שהוא יגיע להעיד בבית המשפט, באפשרותכם לבקש שבית המשפט עצמו יזמן אותו. יש לקחת בחשבון, כי זימון עד שכזה כרוך בתשלום אותו יש להפקיד לקופת בית המשפט (גובה סכום ההפקדה ינוע לרוב בין 250 ל-500 ₪).
  • עד מומחה – גם כאן, לא תהיה לכם היכרות מקדימה עם אותו העד. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי משקל העדות שלו בבית משפט נתפס גבוה במיוחד. בכדי לזמן עד מהסוג הזה, יש להגיש בקשה לבית המשפט ולקבל אישור. יש לקחת בחשבון, כי ההוצאה הכספית על זימון של עד כזה, תהיה גבוהה יותר ויכולה גם להגיע ל-1000 ₪ ויותר – לכן, חשוב לקחת בחשבון את כל השיקולים לפני שמזמנים את העד.
כאמור, לזימון עד, אשר יגיע לבית משפט לתביעות קטנות וימסור גרסה התומכת בטענות שלכם ומחזקת את כתב התביעה, יכול להיות תפקיד חשוב והשפעה גדולה על סיכויי ההצלחה שלכם. יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין איזה סוג של עד אתם מזמנים והאם הוא אכן יכול לסייע בחיזוק התביעה שלכם – חשוב לוודא שאתם לא מזמנים עד אשר אמינותו מוטלת בספק, עד אשר אינו מסוגל להעיד בבית משפט או חלילה, עד שעלול להתגלות כעוין. אם גם אתם מעוניינים בהגשת תביעה קטנה ומבקשים ליהנות מתהליך מהיר, מקצועי ויעיל, באפשרותכם ליצור קשר כבר היום עם בול תביעה! בול תביעה – תעשו את זה נכון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן