בקשה למחיקת תביעה קטנה

בקשה למחיקת תביעה קטנה
למרות שהליך הגשת תביעה קטנה, הינו הליך קצר ופשוט יחסית – וגם הדיון בבית המשפט לתביעות קטנות, טומן בחובו פחות מורכבות בהשוואה לדיונים המשפטיים הסטנדרטיים. עדיין, אם נהייה כנים, לאף אחד אין באמת את הרצון או מצב הרוח להתמודד אתו – ובעיקר אם ישנה אפשרות גם להימנע ממנו וגם לפעול למימוש את הזכויות. אז כמובן, שאם אתם רוצים לעמוד על הזכויות שלכם וגם ליהנות מאותם הפיצויים שאתם מאמינים שמגיעים לכם, אז חשוב מאוד שתקפידו לפעול ולהגיש תביעה קטנה. יחד עם זאת, ישנם גם מקרים בהם קיימת אפשרות לבטל את התביעה – ולמעשה, בית משפט לתביעות קטנות, אף מעודד הגעה להסדר פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. כך שאם אתם רואים שהנתבע, מעוניין להגיע אתכם להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט, והניסיון להגיע לאותו ההסדר מוכתר כהצלחה, באפשרותכם להגיש "בקשה למחיקת כתב התביעה". בהליך זה, על התובע לעדכן את מזכירות בית המשפט, על כך שהצדדים הצליחו להגיע להסדר המקובל על שניהם ויש לבטל את התביעה. בשלב הבא, המזכירות של בית המשפט לתביעות קטנות תדאג לבטל את הדיון, והצדדים לא יצטרכו להופיע בבית המשפט.

מקרה לדוגמא

בעקבות תאונה אשר קרתה בשכונה בתל אביב, נגרם נזק לרכב מסוים, אך לא היו נפגעים בגוף. הנזק אשר נגרם לרכב היה מזערי יחסית ודרש רק עבודת פחחות קלה – תיקון אשר היה אמור להסתכם באלפי שקלים בודדים. הצדדים דיברו ביניהם וסיכמו שלא יערבו את חברת הביטוח של נהג הרכב הפוגע, והנהג הפוגע ישלם את עלות התיקונים מכיסו הפרטי. עברו ימים, אשר הפכו לשבועות והנהג הפוגע פשוט נעלם ולא טרח להשיב או לחזור לשיחות מצד נהג הרכב שנפגע. בשלב מסוים, הנהג של הרכב אשר ספג את הפגיעה, החליט שהוא מפסיק לנסות לרדוף אחרי הנהג הפוגע והגיש תביעה כנגדו בבית משפט לתביעות קטנות. לא חלף זמן רב מהגשת כתב התביעה והתובע קיבל שיחת טלפון מאותו הנהג של הרכב הפוגע: "אני מתנצל", "הייתי עסוק", "עברתי משבר" "תכננתי לחזור אליך..", אלו היו רק חלק מהתירוצים אשר נשמעו באותה השיחה. מכיוון שלרשות הנהג הרכב הפוגע עמדו 2 אפשרויות: הראשונה, לעבור את כל הליך התביעה הקטנה וכמובן, להתייצב לדיון והאפשרות השנייה היא לשלם עבור התיקון כפי שהוא התחייב או ביצע את הפעולה המתבקשת ושילם. חשוב לציין, מניסיוננו הצד הפוגע בדרך כלל לא ייקח אתכם ברצינות עד שתחליטו לתבוע, זה פשוט ככה, "שיטת מצליח" כמו שאומרים, ואם לא תגישו תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, הסיכוי שתצליחו להגיע להסדר מול הנתבע יהיה בדר"כ אפסי עד לא קיים. אז אם גם אתם מעוניינים להגיש תביעה קטנה, צרו קשר כבר היום עם "בול תביעה" ואנו נסייע לכם במטרה.

1 מחשבה על “בקשה למחיקת תביעה קטנה”

  1. אילוז רפאל 0537742860

    שלום יש איזה רשם שהוא אשכרה רואה אותי כמו כבשה שחורה והוא עויין אלי פשוטו כמשמעו למרות כל ההוכחות ולמרות שהיגשתי על 8000ש הוא בפסק דינו המעובת שאני 15500ש ועוד פעם 15000שח וכל מיני שילופים כוזבים והוא דחה את התביעה מה עושים במקרא כזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

צור קשר
בול תביעה
דילוג לתוכן